Media që s'e dorëzon pavarësinë e saj, i paraprin një qeverisje të ndershme


usa
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/kufi-e1550905653415.jpg

Vri.ten 2 persona dhe plagosen disa të tjerë në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit

Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/auto_kembe1531319249.jpg

Keni këmbë dhe duar të enjtura? Zgjidheni problemin një herë e përgjithmonë vetëm me këtë çaj

Ka shumë faktorë që i bëjnë njerëzit që të kenë ënjtje në këmbë ose duar. Një mënyrë jetese e qëndrimit ulur nd
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/kosova-dhe-shba.jpg

SHBA e pakënaqur me Kosovën, anulon vizitën e gjeneralit amerikan

“Ambasada e SHBA-së mund të konfirmojë se ftesat për 14 pjesëmarrësit nga Kosova në tetë programe që fillojnë në ma
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/52678082_239554553664703_7152373724807692288_n.jpg

Media gjermane: Rama si Maduro, në Europë një regjim socialist po shkon drejt fundit

Mediat ndërkombëtare vazhdojnë ti kenë sytë nga Shqipëria. Protestat masive të opozitës dhe djegia e mandateve nga
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/brexit-7-e1550904957530.jpg

Irlanda përgatitet për një Brexit pa marrëveshje

Zëvëndëskryeministri irlandez, Simon Coveney, bëri publik legjislacionin që vendi i tij e ka përgatitur për të menaxhuar
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/Romantic-Couple-Kiss-Sleep-Pose-Full-HD-Wallpapers.jpg

Studimi: Zbulohet si ndikojnë paratë në jetën seksuale të meshkujve

Një studim i kryer së fundmi tregon se rroga që merr një mashkull ndikon edhe në aktivitetin e tij seksual. Studiuesit jan
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/kosova-2-e1550904258928.png

Tri opsionet e njohjes së Kosovës nga Serbia

Tri opsione për njohjen e Kosovës nga Serbia janë në diskutim, ka treguar të premten Vjosa Osmani, kryetare e Komisionit pa
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/fmn-eurozona-n-euml-kushtet-m-euml-t-euml-r-euml-nda-ekonomike_hd-780x439.jpg

Rritja ekonomike, Franca dhe Gjermania propozojnë një buxhet për Eurozonën

Franca dhe Gjermania kanë rënë dakord për një propozim të detajuar për një buxhet të eurozonës për të nxitur rritjen
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/klauzola-e1550903579677.png

Klauzola e tregut të dobët

Për tregjet në zhvillim, një Rezervë Federale më e frikësuar është më pak e rrezikshme. Kur tregjet e aksioneve të Ame
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/horoskopi-javor-696x445.jpeg

Këto janë 5 shenjat më të sinqerta dhe të vërteta të Zodiakut. A jeni ju të pranishme në këtë listë?

Demi Janë njerëz shumë të sinqertë dhe të fuqishëm. Ata përpiqen të ruajnë reputacionin e tyre si njerëz të sinqert
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/105759044_hi052503052-e1550876884672.jpg

Shkarkohet qeveria federale në Sudan, presidenti al-Bashir shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Sudanit Omar al-Bashir ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, dhe ka shkarkuar qeverinë federale si dhe të gjit
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/kontestimi-e1550903030201.png

Kontestimi i Putinit, si shtetet baltike po i rezistojnë Rusisë

Pas dekadash të tëra të indoktrinuar me gënjeshtra nga Moska, shtetasit e vendeve baltike kanë fituar imunitet Në fillim t
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/fvfvfv.jpg

Çfarë po i ndodh meshkujve me ereksionin dhe kush po e zëvendëson viagrën?

Shëndeti seksual varet nga shëndeti i enëve të gjakut dhe shëndeti i zemrës Jo Oksid Nitrik, Jo Sex! Një alternativë nat
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/horoskopi-2.jpg

Horoskopi ditor, e Shtunë 23 Shkurt 2019

Dashi Kjo nuk është një prej ditëve më të mira, pasi ka diçka që ju shqetëson. Ndjeni një ndryshim të fortë prej pak
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/siberi.jpg

Shqiptar dorëzohet, temperaturat -20 e nxjerrin jashtë ekipit

Kur në korrik Enis Gavazaj u transferua nga Skënderbeu në kampionatin rus, u fol për një tjetër sukses të madh të klubit
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/78886c19054c7bca411e83cbedfa21ec_L-e1550872965480.jpg

Kryeministri ironizon PD pas përjashtimit të Murrizit/ ”U nisën për të rrëzuar Ramën, më rrëzuan mua”

Deputeti i PD Myslym Murrizi gjatë ditës së sotme është shkarkuar nga çdo funksion dhe nga anëtarësia për shkeljen e ve
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/drug-deal-going-down-600w.jpg

Policia italiane shkatërron rrjetin e shpërndarësve të drogës, 3 shqiptarë mes tyre njëra femër

Skuadra e Gatshme e Policisë së Padovës, me anë të një operacioni blic, shkatërroi një rrjet të shpërndarjes së drog
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/20160725_150516_25071662-3_WPAenmt-1024x774-e1550871369867.jpg

“U nisën për të rrëzuar Ramën, më rrëzuan mua”, kryeministri tallet me Murrizin

Pas vendimit të Kryesisë së PD-së për të përjashtuar nga partia deputetin Myslim Murrizi, i cili nuk pranoi të dorëzont
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/piatek-5.png

Boom-boom Piatek, Milani ka gjetur shpëtim

Përballja midis Milanit dhe Empolit nuk rezervoi surpriza. Djemtë e Gatuzos nuk lanë vend për diskutim teksa fituan me rezul
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/andi-bejtja-770x433.jpg

‘Na çatë b*thën”, Andi Bejtja tregon kush e nxehu gjatë emisionit (Video)

Andi Bejtja ka shuar kureshtjen e publikut se kush ishte arsyeja që ai shpërtheu ashpër në mes të emisionit “Opinion” m

antimafia thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/klodiani-1.png

Rama u jep oligarkëve 178 milionë euro koncension për plehrat, dyfishojnë fitimin duke ritaksuar dhe helmuar shqiptarët

Qeveria u jep klientëve miliona euro për inceneratorët në Tiranë, Elbasan e Fier, oligarkët pasi japin “zarfin” tek kr
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/luli-zeni-1.png

Dualizmi në PD, mes anti-amerikanit Shkelzen Berisha dhe të lëkundurit perëndimor Lulzim Basha

Partia Demokratike po kalon ditë të vështira që mund të ndikojnë jo vetëm në të ardhmen e saj politike por edhe në pro
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/lleshaj-2-1.png

Foto & Dokumente/ Edhe “voci” i Ndues së Lleshajve prej Kurbneshi, paska “kullë” në det, si “cuca” Linditë e Lleshit të Oroshit

FEJTON/ Si “me magji”, brenda gjirit të politikës mblidhen të gjithë ata, që shijojnë privilegje e sigurojnë miliona
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/52678082_239554553664703_7152373724807692288_n.jpg

Media gjermane: Rama si Maduro, në Europë një regjim socialist po shkon drejt fundit

Mediat ndërkombëtare vazhdojnë ti kenë sytë nga Shqipëria. Protestat masive të opozitës dhe djegia e mandateve nga
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/78886c19054c7bca411e83cbedfa21ec_L-e1550872965480.jpg

Kryeministri ironizon PD pas përjashtimit të Murrizit/ ”U nisën për të rrëzuar Ramën, më rrëzuan mua”

Deputeti i PD Myslym Murrizi gjatë ditës së sotme është shkarkuar nga çdo funksion dhe nga anëtarësia për shkeljen e ve
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/drug-deal-going-down-600w.jpg

Policia italiane shkatërron rrjetin e shpërndarësve të drogës, 3 shqiptarë mes tyre njëra femër

Skuadra e Gatshme e Policisë së Padovës, me anë të një operacioni blic, shkatërroi një rrjet të shpërndarjes së drog
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/andi-bejtja-770x433.jpg

‘Na çatë b*thën”, Andi Bejtja tregon kush e nxehu gjatë emisionit (Video)

Andi Bejtja ka shuar kureshtjen e publikut se kush ishte arsyeja që ai shpërtheu ashpër në mes të emisionit “Opinion” m
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/auto_elton-deda1436031298.jpg

Kantautori Elton Deda sherr me gazetarin: ”Ska shanse po ju themi! Shijoni dhe për pak lekët që u vodhët shqipëtareve! Kaq!”

Kantautori, Elton Deda në një postim në rrjete sociale mbrëmjen e djeshme ka komentuar protestën e zhvilluar nga opozita. A
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/spikere-770x401.jpg

‘Marjuan, lekë, marijuan’, Rai.Tv infiltrohet në shtëpinë e trafikantit shqiptar

Në një kohë që opozita e bashkuar ka vendosur djegien e mandateve duke paralajmëruar edhe protesta të përshkallëzuara de
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/ceka-rama.jpg

“Iu thaftë dora ”, ndaj kujt shpërtheu në mallkime Neritan Ceka

Ka shpërthyer në mallkime ndaj popullit të vet Neritan Ceka, teksa fliste në studion e Mustafa Nanos. Ai mallkoi dorën e at
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/mediu2-e1435315379631-780x439.jpg

Mediu tregon detaje për viziten e Bashës në Vjen, por lë nam me atë që poston në rrjetet sociale, fotoja bën xhiron e rrjetit

Ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu, prej disa ditësh ndodhet në Vjenë për të qenë pjesë e takimeve zyrtare në OSCE. K
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/balla1-e1550868576355.jpg

Taulant Balla nga Madridi: PS do vazhdojë të udhëheqë anëtarësimin në BE

Me një status në Twitter, ai ndau qëndrimin e tij për vizionin që forca që ai përfaqëson, për të ardhmen e vendit. “
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/kolazh-blushi-bojaxhiu-701x351-1.jpg

Djegia e mandateve, Salianji ‘i pret shpresat’ Ben Blushit dhe Gjergj Bojaxhiut, ja përse nuk mund të hyjnë në Kuvend

Djegia e mandateve nga deputetët e opozitës ka lëvizur partitë e tjera, që pretendojnë të zënë 56 vendet e mbetura bosh

thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/20160725_150516_25071662-3_WPAenmt-1024x774-e1550871369867.jpg

“U nisën për të rrëzuar Ramën, më rrëzuan mua”, kryeministri tallet me Murrizin

Pas vendimit të Kryesisë së PD-së për të përjashtuar nga partia deputetin Myslim Murrizi, i cili nuk pranoi të dorëzont
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/murrizi-1-e1550865858681.png

Murrizi: Do të ketë surpriza, jo të gjithë firmosën, disa demokratë do të futen në Kuvend

Myslym Murrizi i ftuar në “Repolitix”, ndë të tjera paralajmëroi  se kandidatë nga listat vijuese të PD-s
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/Belinda-Balluku-1-e1550868494281.jpg

Ministrja Balluku ia bën “8 me 2” Ramës, hap portin për makinat e vjetra

Edhe pse ende nuk ka mbushur muajin në krye të Ministrisë së Infrastrukturës, ministrja Belinda Balluku, ka vendosur të an
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/manastirliu-1.jpg

Skandalet në qeverinë Rama nuk kanë fund, ministrja Manastirliu i ‘zhvat’ shqiptarëve 75 milionë euro

Koncesioni i laboratorëve spitalorë vishet me hije të rënda skandali. 75 milionë nga xhepat e qytetarëve shqiptarë kanë
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/murrizi-1-e1550865858681.png

Murrizi pas shkarkimit nga Kryesia e PD-së: Unë nuk bëhem dele

Deputeti demokrat Myslym Murrizi, reagoi për herë të parë pas përjashtimit të tij  nga Kryesia e PD-së mbrëmjen e s
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/lulzim-basha-8-636x450.jpg

Basha tregon vendimin e Kryesisë: Tur protestash në gjithë Shqipërinë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, deklaroi se se protestat do të vazhdojnë nga opozita deri në rrëzimin e qeverisë
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/10945630_874179029299946_9134689658648085785_n.jpg

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD, Basha: Protesta në gjithë vendin deri në largimin e ‘Maduros së Ballkanit’

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha tha se bashkë me qytetarët shqiptarë, ai dot ë punojë që ta bëjë Shqipërinë n
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/murrizi-.jpg

U shkarkua nga PD, Murrizi ironizon Bashën: S’ja dolën të rrëzonin Ramën, më rrëzuan mua

Në mbledhjen e zhvilluar sot nga Kryesia e Partisë Demokratike u vendos shkarkimi i deputetit Myslim Murrizi. Ky vendim erdhi,

thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/siberi.jpg

Shqiptar dorëzohet, temperaturat -20 e nxjerrin jashtë ekipit

Kur në korrik Enis Gavazaj u transferua nga Skënderbeu në kampionatin rus, u fol për një tjetër sukses të madh të klubit
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/piatek-5.png

Boom-boom Piatek, Milani ka gjetur shpëtim

Përballja midis Milanit dhe Empolit nuk rezervoi surpriza. Djemtë e Gatuzos nuk lanë vend për diskutim teksa fituan me rezul
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2018/10/barca.jpg

UEFA dënon lojtarin, Ramosi pret dënimin e tij

Në vendimet disiplinore të UEFA-s ra në sy pezullimi me dy ndeshje për mesfushorin e Valencias, Zhofri Kondogbia. Ish-futbol
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/balaj.jpg

Balaj rikthehet si “ujk”, gjen golin e radhës

Bekim Balaj vijon të konfirmojë formën e tij të mirë, teksa sërish në ndeshje miqësore me Akhmat Grozny, ka gjetur rrjet

thumbnail

Aksident në Kurbin, makina del nga rruga, 2 të plagosur

Një aksident është shënuar këtë të premte në rrethin e Kurbinit, ku një makinë ka dalë nga rruga dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur ...
thumbnail

Sarandë, drejtuesi humbet kontrollin e mjetit, makina del nga rruga

Një aksident është shënuar ditën e sotme, në Sarandë ku drejtuesi ka humbur kontrollin e mjetit me të cilin po udhëtonte e për pasojë ka ...
thumbnail

Mashtruan me 18 milionë euro TVSH, arrestohet 1 persona, 4 të tjerë në kërkim

Katër urdhër-arreste janë lëshuar nga prokuroria e Tiranës për një skemë mashtrimin me vlerën e 18 milionë eurove.  Në pranga përfundoi Xhon Lama, me detyrë ...
thumbnail

Publikohen fotot e bandës me shqiptarë, mes tyre krimineli që vrau biznesmenin grek

Policia greke ka publikuar fotot dhe të dhënat e bandës së hajdutëve, mes të cilëve dhe kriminelit që vrau biznesmenin grek Aleksandros Stamatiadhis, në 2 ...
thumbnail

Fushë-Krujë/ Aksident i rëndë, vdes 35-vjeçarja

Një aksidenti i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Larushk të Fushë-Krujës. Një 35 vjeçare, me inicialet E.A ka humbur kontrollin e mjetit ...
thumbnail

Vrasja e Sokol Ramës në Tepelenë, dalin detaje të reja

40-vjeçari Roland Milo ka pranuar në polici autorësinë e vrasjes së shokut të tij Sokol Rama, për shkak të prishjes së pazareve të drogës. Milo ...
thumbnail

Itali/ Akuzohen për 100 vjedhje, arrestohen 3 “skifterët” shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar tre shqiptarë te cilët akuzohen për mbi 100 raste vjedhjesh e grabitjesh, aktivitet ky i shtrirë në disa zona të shtetit ...
thumbnail

Pogradec/ Arrestohet postieri, falsifikonte dokumentet e pensioneve

Një 40 vjeçar me iniciale J.Sh ka rënë në prangat e policisë për falsifikim dokumentesh. Mësohet se shtetasi në fjalë punonte si postier pranë Postës ...
thumbnail

15 persona humbën jetën nga aksidentet rrugore në janar, rritje te moshat e reja

Aksidentet rrugore vijojnë të jenë një ndër shkaktarët më të mëdhenj të vdekjeve në moshat e reja.  Sipas INSTAT në muajin Janar 2019, numri i të ...
thumbnail

Vrasja e Agim Buçit në Kamëz, gruaja tregon tmerrin si i’a vranë burrin

Është duke u zhvilluar seanca gjyqsore në Gjykatën e Tiranës  për dy autorëve të dyshuar të vrasjes së tregtarit Agim Buci, rreth një vit më ...


thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/Romantic-Couple-Kiss-Sleep-Pose-Full-HD-Wallpapers.jpg

Studimi: Zbulohet si ndikojnë paratë në jetën seksuale të meshkujve

Një studim i kryer së fundmi tregon se rroga që merr një mashkull ndikon edhe në aktivitetin e tij seksual. Studiuesit jan
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/download-9-2.jpg

Zbuloni se cilat pjesë të trupit janë të prirura të plaken më shpejt

Të gjithë shkojmë ngadalë drejt plakjes. E me moshën vijnë edhe disa ndryshime në trupat tanë. Disa pjesë të trupit to
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/gettyimages-891780202-1024x1024.jpg

Në këtë shtet së shpejti do të fillojë vrasja e elefantëve

Shteti i Botswanas së shpejti pritet që të heqë ligjin që ndalon gjuetinë. Kjo për arsye se numri i elefantëve është r
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/Screenshot_21-2.png

14 vjeçari krijon makineri për shkrirje bërthamore në dhomën e tij të gjumit

Një nxënës 14-vjeçar ka arritur sukses duke ndërtuar një reaktor të bashkimit bërthamor. Xhekson Oswalt nga Memhis ndon
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/3c3dc7bf746d01f55cd7bfc6249855ca.jpeg

A e dinit se njerëzit e shkurtër janë më agresivë se njerëzit e gjatë

Një studim i kohëve të fundit pohon se njerëzit e shkurtër janë më agresiv sesa ata më të gjatë. Sipas studimit të kr

thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/Romantic-Couple-Kiss-Sleep-Pose-Full-HD-Wallpapers.jpg

Studimi: Zbulohet si ndikojnë paratë në jetën seksuale të meshkujve

Një studim i kryer së fundmi tregon se rroga që merr një mashkull ndikon edhe në aktivitetin e tij seksual. Studiuesit jan
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/fvfvfv.jpg

Çfarë po i ndodh meshkujve me ereksionin dhe kush po e zëvendëson viagrën?

Shëndeti seksual varet nga shëndeti i enëve të gjakut dhe shëndeti i zemrës Jo Oksid Nitrik, Jo Sex! Një alternativë nat
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/image-4-7-696x392.png

Shivai i premton Anikës se nuk do ta pyesë më për sekretin që ajo i mban, mos e humbisni të hënën ‘Bixhoz me Dashurinë’

Anika i thotë se nuk duhet të jetë aq i sigurtë që ajo do të pranojë të martohet sërish me të. Shivai i thotë se ...
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/960x565-cennetin-gozyaslari-final-1528962548934.jpg

Melisa vendos të ndalojë martesën e Xhenetit dhe Selimit, ja ç’do ndodhë të hënën

Arzu çon Melisën në shtëpi. Mahir i kërkon llogari Arzus pse nuk e njoftoi për aksidentin. Kaja i thotë Halilit se do lar

thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/458cc1178ac451114397291e1667aaa8_L-e1550867117275.jpg

Vetëm 2 ditë që ka lindur, fëmija i Elita Rudit dhe Gjikos bën namin në rrjetet sociale (Foto)

Ka vetëm dy ditë që ka lindur dhe djali i Elita Rudit dhe Gjikos është bërë bebushi më i famshëm i momentit në ‘Inst
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/Screenshot_42-2.png

Zbulohet emri i fëmijës së parë të çiftit mbretëror! Në nder të kujt do të vendoset

Duka dhe Dukesha e Sussex, së shpejti do të bëhen prindër me fëmijën e tyre të parë. Meghan Markle është në muajin e
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/Screenshot_41-2.png

Të mbash dietën e J Lo është më e vështirë se të lesh cigaren

Nuk është e lehtë të jesh Jennifer Lopez. E këtë sapo na e provoi gazetarja e njohur shqiptare, Iva Ticco. Pak kohë më p
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/1542294096_luanavjollca.jpg

“Nga bora në det”/ Publikohen fotot brenda hotelit luksoz ku pushojnë Luana Vjollca dhe Krenar Çoçaj, shikoni sa kushton nata

“Nga bora në det”! Kaq u desh që të kuptonim se destinacioni i Luana Vjollcës kishte ndryshuar dhe se nga Austria me bor

thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/auto_kembe1531319249.jpg

Keni këmbë dhe duar të enjtura? Zgjidheni problemin një herë e përgjithmonë vetëm me këtë çaj

Ka shumë faktorë që i bëjnë njerëzit që të kenë ënjtje në këmbë ose duar. Një mënyrë jetese e qëndrimit ulur nd
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/fvfvfv.jpg

Çfarë po i ndodh meshkujve me ereksionin dhe kush po e zëvendëson viagrën?

Shëndeti seksual varet nga shëndeti i enëve të gjakut dhe shëndeti i zemrës Jo Oksid Nitrik, Jo Sex! Një alternativë nat
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/Spital-780x439.jpg

230 raste emergjente për 24 orë në Kosovë

Në Klinikën Emergjente në “Qendrën Klinike Universitare të Kosovës”, për 24 orë ka pasur 230 raste. 55 raste
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/auto_heart-attack_1483550869-47702161483551795.jpg

Si ta kuptoni se rrezikoheni nga sulmi në zemër

Sulmet në zemër janë në urgjencë serioze mjekësore që kërkojnë trajtim të menjëhershëm. Sëmundja, e njohur edhe si
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/picture-Disgusting-Canker-sore-Closeup.jpg

Nëse e doni familjen dhe veten, zhdukeni menjëherë këtë pajisje nga shtëpia! Nuk jua merr mendja sa e rrezikshme është

Mrekullitë moderne të teknologjisë janë të dizejnuara për të bërë jetën tonë më të lehtë. Por shpesh ata janë të

thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/shqipe-800x1101.jpg

21 shkurt, Dita Ndërkombëtare e Gjuhës

Gjuhëtarët i drejtohen shtetit për të miratuar ligjin përkatës dhe që që të vendosen sanksione të të rrepta për ndot
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/jonida1.png

Pazaret bashkiake ndotin kulturën

Nga një rrobaqepëse universiteti, me një kurs 6-mujor rrobaqepësie, Jonida Beqo u katapultua drejtoreshë e qendrës kulturo
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/Kosova-Shqiperia.jpg

Artistët shqiptarë urojnë 11 vjetorin e pavarsisë së Kosovës kështu:

Meqënëse sot ishte dita e 11-vjetorit të pavarsisë së Kosovës, po sjellim disa nga postimet që kanë bërë artistët në
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/ticiani-e1550309230440.jpg

Si e ndikoi Ticiani artin në Venecia, veprat e vonshme me tone të errëta

Gjatë “epokës së artë” në Venecia Ticiani studioi tek piktori me më zë i kohës së tij, të cilin më vonë
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/syri-e1550060223440.png

Mediat italiane: Syri i kaltër, një burim natyror në zemër të Shqipërisë

Një fenomen natyral që ende nuk ka gjetur një shpjegim të vërtetë, mund të shihet në mes të pyjeve pak kilometra nga Sa
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/idriz-e1550045292781.jpg

Ndahet nga jeta akademiku shqiptar Idriz Ajeti

Ka vdekur më 13 shkurt 2019 në Prishtinë, në moshën 102 vjeçare, albanologu, gjuhëtari e intelektuali, pedagogu dhe vepri
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/frederik-reshpja-1.jpg

‘Doli, iku, u largua, u zhduk’/ Frederik Rreshpja, poeti që e trajtoi me mos përfillje jetën e tij

U nisa me ngut, në një kafene e gjeta atë qytetarin i cili më telefonoi dhe pranë tij Frederik Rreshpen të sfilitur, me nj
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/Naser-Neziri-në-rolin-e-një-polici.jpg

Profil/ Ky është mekaniku shqiptar që po “pushton” kinamanë belge: Nga amator është kthyer në të preferuarin e kritikës profesioniste në Belgjikë

Unë kam qenë shumë me fat sepse shqipen e kam ruajtur nga prindërit. Gjuhën shqipe e ka kultivuar nga babai, ai nuk ka pran

thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/juncker-e1550742489623.png

Juncker: Anëtarësimi i Ballkanit në BE, luftë apo paqe

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker deklaroi në Bruksel se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të kenë per
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/1319585_0203-dado-djilas_ls.jpg

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Daçiç: Ne nuk nxitojmë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, është shprehur se askush nuk mund të parashikojë se kur do të arrihet m
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/auto_P11549631117.jpg

Vajza e abuzuar, përlotet polici në protestë, shikoni veprimin e qytetarëve (Foto)

Është mbajtur protesta në Drenas të Kosovës, si shenjë revolte ndaj rastit të përdhunimit të një të miture, ku dyshoh

thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/kufi-e1550905653415.jpg

Vri.ten 2 persona dhe plagosen disa të tjerë në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit

Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/brexit-7-e1550904957530.jpg

Irlanda përgatitet për një Brexit pa marrëveshje

Zëvëndëskryeministri irlandez, Simon Coveney, bëri publik legjislacionin që vendi i tij e ka përgatitur për të menaxhuar
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/fmn-eurozona-n-euml-kushtet-m-euml-t-euml-r-euml-nda-ekonomike_hd-780x439.jpg

Rritja ekonomike, Franca dhe Gjermania propozojnë një buxhet për Eurozonën

Franca dhe Gjermania kanë rënë dakord për një propozim të detajuar për një buxhet të eurozonës për të nxitur rritjen

thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/be.jpg

Konkurenca botërore, Parisi dhe Berlini kërkojnë një politikë industriale europiane

Pasi regullatorët e BE-së hodhën poshtë një shkrirje mes prodhuesit francez të trenave “Alstom” dhe sipërmarrjes gjer
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/49764-Emmanuel20Macron12.png

Rriten tensionet në perëndim, Macron fjalim paralajmërues Europës: Duhet të zgjohemi nga gjumi

Presidenti francez Macron pritet të mbajë një fjalim në fund të këtij muaji. Theksi do të vihet pikërisht në “zgjimin
thumbnail
http://pamfleti.uk/wp-content/uploads/2019/02/matteo-renzi-resigns-tease-super-tease.jpg

Akuzohen për miliona euro të vjedhura, gjykata italiane lë në arrest shtëpie prindërit e ish-kryeministrit Renzi

Gjykata italiane ka lënë në arrest shtëpie prindërit e ish-kryeministrit italian Matteo Renzit, Tiziano Renzin dhe Laura Bo