Aloe vera dhe lëngu i domates, gjithçka që i duhet fytyrës tuaj

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të luftuar aknet me metoda natyrale atëherë ju duhet të provoni këtë maskë me xhel aloe vera dhe lëng domateje. Është e thjeshtë për tu bërë dhe veçanërisht efektive në luftën kundër akneve.

Përbërësit:

1 lugë gjelle aloe vera

2 lugë gjelle lëng domateje

Udhëzime:

Në një enë kombinoni përbërësit. I përzieni mirë. Në fillim lani fytyrën me ujë të ngrohtë për të hequr papastërtitë. Aplikoni maskën dhe e lini të thahet përreth 15 minuta.

Hiqni maskën duke e shpëlarë me ujë të vakët. Në fund e shpëlani me ujë të ftohtë fytyrën për të mbyllur poret. Thajeni lëkurën me një peshqir të pastër dhe të butë.Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti