Kryebashkiaku i Gdanskut përcillet në banesën e fundit, mijëra persona marrin pjesë në varrimin e Adamowicz
Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 25 [name] => Bota [slug] => bota [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 25 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2944 [filter] => raw [cat_ID] => 25 [category_count] => 2944 [category_description] => [cat_name] => Bota [category_nicename] => bota [category_parent] => 0 ) )
 • Bota
 • Kryebashkiaku i Gdanskut përcillet në banesën e fundit, mijëra persona marrin pjesë në varrimin e Adamowicz

  Dhjetëra mijëra polakë i dhanë lamtumirën kryetarit të bashkisë të Gdanskut, Pawel Adamowicz të shtunën,.

  Pasi i këndoi Ramës, Iviça Daçiç surprizon një tjetër lider, këtë radhë 'prek në zemër' Putinin (Video)
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 25 [name] => Bota [slug] => bota [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 25 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2944 [filter] => raw [cat_ID] => 25 [category_count] => 2944 [category_description] => [cat_name] => Bota [category_nicename] => bota [category_parent] => 0 ) )
 • Bota
 • Pasi i këndoi Ramës, Iviça Daçiç surprizon një tjetër lider, këtë radhë ‘prek në zemër’ Putinin (Video)

  Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka befasuar presidentin rus, Vladimir Putin, teksa në.

  Merr fund epoka Seehofer, kush është kreu i ri i CSU
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 25 [name] => Bota [slug] => bota [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 25 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2944 [filter] => raw [cat_ID] => 25 [category_count] => 2944 [category_description] => [cat_name] => Bota [category_nicename] => bota [category_parent] => 0 ) )
 • Bota
 • Merr fund epoka Seehofer, kush është kreu i ri i CSU

  Merr fund një epokë. Horst Seehofer, aktualisht ministër i Punëve të Brendshme dorëzoi të shtunën.

  Financonin te.rrorizmin, arrestohen 43 persona në Bullgari
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 25 [name] => Bota [slug] => bota [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 25 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2944 [filter] => raw [cat_ID] => 25 [category_count] => 2944 [category_description] => [cat_name] => Bota [category_nicename] => bota [category_parent] => 0 ) )
 • Bota
 • Financonin te.rrorizmin, arrestohen 43 persona në Bullgari

  Policia në Bullgari arrestoi 43 persona të premten, nën dyshimet për financim të terrorizmit. Rrjeti.

  Trump udhëzoi ish-avokatin të gënjejë para Kongresit, reagon zyra e Robert Mueller
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 25 [name] => Bota [slug] => bota [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 25 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2944 [filter] => raw [cat_ID] => 25 [category_count] => 2944 [category_description] => [cat_name] => Bota [category_nicename] => bota [category_parent] => 0 ) )
 • Bota
 • Trump udhëzoi ish-avokatin të gënjejë para Kongresit, reagon zyra e Robert Mueller

  Zyra e këshilltarit të posaçëm, Robert Mueller ka kundërshtuar raportimet e BuzzFeed News se presidenti.

  Në luftë prej 17 vitesh, talibanët hedhin poshtë mundësinë e rinisjes së bisedimeve për paqe me Afganistanin
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 25 [name] => Bota [slug] => bota [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 25 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2944 [filter] => raw [cat_ID] => 25 [category_count] => 2944 [category_description] => [cat_name] => Bota [category_nicename] => bota [category_parent] => 0 ) )
 • Bota
 • Në luftë prej 17 vitesh, talibanët hedhin poshtë mundësinë e rinisjes së bisedimeve për paqe me Afganistanin

  Talibanët kanë hedhur poshtë njoftimet se po përgatiten që të rinisin bisedimet me të dërguarin.

  "Eshtë ndër bestseller-at tonë", letra higjenike Trump një hit eksporti
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 25 [name] => Bota [slug] => bota [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 25 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2944 [filter] => raw [cat_ID] => 25 [category_count] => 2944 [category_description] => [cat_name] => Bota [category_nicename] => bota [category_parent] => 0 ) )
 • Bota
 • “Eshtë ndër bestseller-at tonë”, letra higjenike Trump një hit eksporti

  Prej dy vjetësh Donald Trump është president i SHBA. Figura e tij shitet shkëlqyeshëm si.

  Mbyllja e qeverisë dhe kufiri me Meksikën, Trump del me njoftim të rëndësishëm
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 25 [name] => Bota [slug] => bota [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 25 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2944 [filter] => raw [cat_ID] => 25 [category_count] => 2944 [category_description] => [cat_name] => Bota [category_nicename] => bota [category_parent] => 0 ) )
 • Bota
 • Mbyllja e qeverisë dhe kufiri me Meksikën, Trump del me njoftim të rëndësishëm

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka paralajmëruar se do të bëjë një “njoftim”.

  SHBA, mbyllja e pjesshme e qeverisë sjell konfrontime politike
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 25 [name] => Bota [slug] => bota [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 25 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2944 [filter] => raw [cat_ID] => 25 [category_count] => 2944 [category_description] => [cat_name] => Bota [category_nicename] => bota [category_parent] => 0 ) )
 • Bota
 • SHBA, mbyllja e pjesshme e qeverisë sjell konfrontime politike

  Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane ka hyrë në ditën e 28 dhe është e.

  Të paktën 20 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të një tubacioni të gazit në Meksikën Qendrore. Guvernatori i shtetit të Hidalgos, Omar Fayad tha se shpërthimi është shkaktuar pasi karburanti është derdhur nga një tubacion. “E dimë që vendi ku ka ndodhur shpërthimi ka qenë një zonë ku karburanti është vjedhur dhe autoritetet janë në dijeni për këtë”, tha ai gjatë një prononcimi për Faro TV. Ai shtoi se të paktën 54 persona të tjerë janë dërguar në spital pasi kanë pësuar djegie dhe lëndime të tjera si pasojë e shpërthimit. Mediat lokale kanë raportuar se qindra persona ishin mbledhur pranë një tubacioni në afërsi të qytetit Tlahuelilpan, duke tentuar që të vjedhin karburant nga ky tubacion. Fayad tha se vjedhja e karburanti përveç se është një gjë e paligjshme, gjithashtu “vë në rrezik jetën e qytetarëve”. “Çfarë ndodhi sot në Tlahuelilpan, nuk duhet të përsëritet”, tha ai.
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 25 [name] => Bota [slug] => bota [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 25 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 2944 [filter] => raw [cat_ID] => 25 [category_count] => 2944 [category_description] => [cat_name] => Bota [category_nicename] => bota [category_parent] => 0 ) )
 • Bota
 • Shpër.then tubacioni i gazit, humbin jetën 20 persona

  Të paktën 20 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të.

  WhatsApp Denonco tek Pamfleti