Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 538 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 538 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • BE: Rritja e çmimeve në dhjetor më e lartë për ushqimet dhe hotelet

  Ndryshimi vjetor i çmimeve sipas metodologjisë së EUROSTAT arriti në muajin dhjetor në 1.8%, i.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 538 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 538 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • 20 vjet euro. Çfarë kemi mësuar prej saj?

  Këto 20 vite të para të Euros ishin shumë më ndryshe asaj që shumë kishin.

  Italia, “mbreti” i eksporteve shqiptare në 2018-n, Kosova e dyta, më pas Spanja
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 538 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 538 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Italia, “mbreti” i eksporteve shqiptare në 2018-n, Kosova e dyta, më pas Spanja

  Italia ka mbetur destinacioni kryesor i eksporteve shqiptare edhe në vitin 2018. Sipas të dhënave të.

  Shqipëria rrezikon të “zhytet” si Greqia, menaxherët e eurobondit 500 milionë euro në alarm: S’mund ta shlyejë borxhin, investitorë kujdes
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 538 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 538 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Kryesore [slug] => kryesore [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 4143 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 4143 [category_description] => [cat_name] => Kryesore [category_nicename] => kryesore [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Kryesore
 • Shqipëria rrezikon të “zhytet” si Greqia, menaxherët e eurobondit 500 milionë euro në alarm: S’mund ta shlyejë borxhin, investitorë kujdes

  Mashtrimet që kanë bërë kryeministri Edi Rama, ministri i Financave i shkarkuar Arben Ahmetaj dhe.

  Euro me luhatje të mëdha, sot rënia më e madhe ditore nga qershori
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 538 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 538 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Euro me luhatje të mëdha, sot rënia më e madhe ditore nga qershori

  Euro po shënon luhatjet mëdha në ditët e para të 2019-s. Pasi e nisi vitin.

  Nis pagesa e këstit të 10 për kategorinë parësore të ish të dënuarve politikë, procedura dhe dokumentacioni për aplikimin
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 538 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 538 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Nis pagesa e këstit të 10 për kategorinë parësore të ish të dënuarve politikë, procedura dhe dokumentacioni për aplikimin

  Ministria e Financave dhe Ekonomisë informon se ka filluar procedurën e pagesës së këstit të.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 538 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 538 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Shqipëria i “mori” BE-së 500 milionë euro për 9 mujorin e vitit 2018

  Nga vendet e Bashkimit Europian kanë hyrë në Shqipëri rreth 500 milionë euro neto nga.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 538 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 538 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Euro ndal rritjen për herë të parë këtë vit, ja sa u këmbye sot

  Monedha e përbashkët ka shënuar rënie sot në tregun e brendshëm për herë të parë.

  “Sa investon vendi juaj në kërkim dhe zhvillim?” UNESCO: Shqipëria ndër vendet me shpenzimet më të ulëta në botë
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 538 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 538 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • “Sa investon vendi juaj në kërkim dhe zhvillim?” UNESCO: Shqipëria ndër vendet me shpenzimet më të ulëta në botë

  Shpenzimi i parave për kërkime dhe zhvillim janë një tregues kryesor i fuqisë afatgjatë ekonomike..

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => Ekonomi [slug] => ekonomi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 538 [filter] => raw [cat_ID] => 4 [category_count] => 538 [category_description] => [cat_name] => Ekonomi [category_nicename] => ekonomi [category_parent] => 0 ) )
 • Ekonomi
 • Shqiptarët “të pakulturuar”, shpenzojnë tre herë më pak për argëtim dhe kulturë se BE

  Shqiptarët shpenzojnë për Argëtim dhe Kulturë 3 herë më pak se qytetarët e BE-së. Shpenzimet.

  WhatsApp Denonco tek Pamfleti