I përlotur dha mesazhin që do iu këputë shpirtin! Intervista e fundit e kompozitorit Koza Lara, 1 muaj para se të mbyllte sytë (Video)
Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 17 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 194 [filter] => raw [cat_ID] => 17 [category_count] => 194 [category_description] => [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • I përlotur dha mesazhin që do iu këputë shpirtin! Intervista e fundit e kompozitorit Koza Lara, 1 muaj para se të mbyllte sytë (Video)

  Arti shqiptar është sot në zi, për shkak se ka humbur një figurë mjaft të.

  Regjisorja Elma Doresi letër Erion Veliajt: Boll sollët njerëz nga jashtë vendit pa kontribut, dua konkurs të hapur për drejtimin e Teatrit të Metropolit
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 17 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 194 [filter] => raw [cat_ID] => 17 [category_count] => 194 [category_description] => [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Regjisorja Elma Doresi letër Erion Veliajt: Boll sollët njerëz nga jashtë vendit pa kontribut, dua konkurs të hapur për drejtimin e Teatrit të Metropolit

  Regjisorja e njohur Elma Doresi i ka drejtuar një letër Bashkisë së Tiranës për drejtimin.

  Nuk shkeli për 4 vite në tetër pasi humbi bashkëshorten Poliksenin, çfarë nuk dini për të madhin Robert Ndrenika
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 17 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 194 [filter] => raw [cat_ID] => 17 [category_count] => 194 [category_description] => [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Nuk shkeli për 4 vite në teatër pasi humbi bashkëshorten Poliksenin, çfarë nuk dini për të madhin Robert Ndrenika

  Përtej viteve që kalojnë, shpirti nuk njeh kohë dhe për publikun shqiptar, Robert Ndrenika është.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 17 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 194 [filter] => raw [cat_ID] => 17 [category_count] => 194 [category_description] => [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Rekordmenia më e re e Guinness, luan në piano kryeveprën e Shopen në Himalaje

  Pianistja 41 vjeçare nga Londra është futur në Librin e Rekordeve të Guinness falë artit.

  Deri tani keni parë kurrë siç duhet, iu prezantojmë Skënderbeun ‘e vërtetë’
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 17 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 194 [filter] => raw [cat_ID] => 17 [category_count] => 194 [category_description] => [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Deri tani nuk e keni parë kurrë siç duhet, iu prezantojmë Skënderbeun ‘e vërtetë’

  Është publikuar për herë të parë pamja e rrallë e heroit Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu..

  Sot 95 vjeç/ “Zihuni, nxirrni sytë njëri-tjetrit, por merruni vesh”, fjalët perlë të Kadri Roshit për politikanët dhe artistët (Video)
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 17 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 194 [filter] => raw [cat_ID] => 17 [category_count] => 194 [category_description] => [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Sot 95 vjeç/ “Zihuni, nxirrni sytë njëri-tjetrit, por merruni vesh”, fjalët perlë të Kadri Roshit për politikanët dhe artistët (Video)

  Sot është 95 vjetori i  lindjes së aktorit të madh Kadri Roshi, Artist i Popullit..

  Pëson ishemi cerebrale, Inva Mula shtrohet me urgjencë në spital
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 17 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 194 [filter] => raw [cat_ID] => 17 [category_count] => 194 [category_description] => [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Pëson ishemi cerebrale, Inva Mula shtrohet me urgjencë në spital

  Nuk është mbyllur dhe aq mirë viti 2018 për soprano e famshme shqiptare Inva Mula..

  Humbjet e mëdha të 2018-s, figurat e rëndësishme që nuk shkëlqejnë më (Emrat)
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 17 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 194 [filter] => raw [cat_ID] => 17 [category_count] => 194 [category_description] => [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Humbjet e mëdha të 2018-s, figurat e rëndësishme që nuk shkëlqejnë më (Emrat)

  Shkencëtarë, këngëtarë, autorë librash, dhe shumë të tjerë që u ndanë nga jeta në 12.

  Natasha Lako flet për poetin e dhembjes vetjake: Shkaqet e mëdha shoqërore që sollën një Lasgush
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 17 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 194 [filter] => raw [cat_ID] => 17 [category_count] => 194 [category_description] => [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Natasha Lako flet për poetin e dhembjes vetjake: Shkaqet e mëdha shoqërore që sollën një Lasgush

  Pse shkruaj vargje dhe jo prozë? -pyet Lasgush Poradeci. Kur them vargje, vazhdon ai, kuptoj.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 17 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 194 [filter] => raw [cat_ID] => 17 [category_count] => 194 [category_description] => [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Amos Oz nuk ishte i panjohur për shqiptarët, ja intervista ku shkrimtari falenderon në gjuhën shqipe

  Shkrimtari që u nda nga jeta ditën e djeshme ishte jo pak i njohur për.

  WhatsApp Denonco tek Pamfleti