Hysaj vendos të ardhmen, Ancelotti merr vendimin e tij

Elseid Hysaj nuk e ka pritur aspak mirë vendimin e trajnerit Carlo Ancelotti për ta lënë jashtë në dy sfidat e fundit, ndaj Interit dhe Bolognas, ndaj edhe agjenti i tij, Mario Giuffredi, ka shpërthyer duke kërkuar largimin e mbrojtësit shkodran.

Në takim ka qenë i pranishëm dhe trajneri Carlo Ancelotti. Ai mendon se shkodrani i duhet.

Giuffredi i ka bërë me dije se interesimet konkrete për Hysajn janë nga Chelsea – tashmë i ditur – te Atletico Madrid. Drejtori sportiv, Giuntoli, nuk do të pengojë transferimin e shkodranit, me pakt që duhen 40 mln euro dhe jo më 50 mln sipas klauzolës.

Nëse këto para nuk do të ofrohen, atëherë për Hysajn është gati rinovimi prej 2,5 milionë euro në sezon dhe 500 mijë euro bonus, në rast se arrihen rezultate si kualifikimi në Champions apo fitimi i një trofeu.Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35

more recommended stories

WhatsApp Denonco tek Pamfleti