Menduan se kishte kancer në fyt, mjekët tronditen nga ajo që panë gjatë operacionit

Menduan se kishte kancer në fyt, mjekët tronditen nga ajo që panë gjatë operacionit

Mjekët janë tronditur gjatë një operacioni për të hequr tumorin e fytit. Ndërkohë po operonin 63-vjecaren, ata i nxorrën një shushunjë (parazit që thith gjakun).

Mediat e huaja raportojnë se krijesa ishte rreth 2 cm dhe kishte qëndruar brenda fytit të gruas për tre muaj. Ngjarja ka ndodhur në provincën Ha Giang, rajon malor në Kinë.

Mjekët besojnë se gruaja mund ta ketë marrë shushunjën kur shkoi në llixha në pranverë. Paraziti u dallua vetëm kur shkoi në spital, duke u ankuar për dhimbjet që kishin filluar prej disa javësh.Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti