‘Meskin, grykës dhe i pangopur’/ Romeo Kara: Nga Skëndërbeu ramë në derexhenë e Metës, përfaqëson mafien, presidenti do të paguaje për çdo vjedhje dhe helm kundër shqiptarëve

‘Meskin, grykës dhe i pangopur’/ Romeo Kara: Nga Skëndërbeu ramë në derexhenë e Metës, përfaqëson mafien, presidenti do të paguaje për çdo vjedhje dhe helm kundër shqiptarëve

Fytyra me sinjifikative e të keqës.

Shkruan Romeo Kara

Nuk ka qënie që e përfaqëson më mirë djallin, si në pamje ashtu edhe në veprime.

Nëse Rama dhe Berisha, janë maksimalisht deklarative, duke folur egër dhe vepruar si të dhjaksur, Meta plotësisht i këshilluar nga mafiozët e politikës gjermanë e të tjerë, qëndron i heshtur, por maksimalisht aktiv në realizimin e misionit të tij të së keqes.

Tek figura e tij e shëmtuar dhe e zezë, e deformuar në pamje dhe në shpirt, jo pak herë janë bashkuar e ndarë dy skajet mafioze të politikës shqiptare dhe me bindje them, se ai si president përfaqëson vetëm unitetin e mafias.

Meskin, grykës dhe i pangopur, pragmatist, individualist dhe i pabesë, këto janë disa nga tiparet e horrit që Rama na e bëri peshqesh në krye të shtetit.

Vetëm duke parë se si kemi përfunduar me një drejtues të tillë të shtetit, duhet të vemë duart në kokë dhe kujen gjithashtu.

Nuk mund t’a besoj se si ky popull që pati për drejtues Skëndërbeun, ka rënë në derexhenë e Metes.

Frymëzuesi i gjithë llumit shqiptar, kumbari Meta, harron se, për secilin nga në, Zoti ka planet e tij dhe ai sigurisht bashkë me plehun që e rrethon, do të përfundojë në grackat që ai u ngre me qetësi, helm e dashuri kundërshtareve të tij dhe familjeve të tyre.

Shumë shpejt, ky hajdut ordiner, ky variant poshtërues i Shrekut, do të shpaguajë hakun që u ka shqiptarëve, për ato që ka bërë dhe për ato që po tenton të bëje.

Sic u kap me bllok në dore tek Dritan Prifti, sic u akuzua nga Jozef Hejseku dhe Vojsava Ismailaj për vjedhjen e CEZ-DIA, ashtu do ballafaqohet me prova e fakte, për prapaskena të tjera brenda dhe jashtë Shqiperisë.

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti