Shuhet “kolonia” e trajnerëve shqiptarë, nga Kosova largohet dhe një

Ngjarje tragjike, futbollisti i njohur vret veten

Shpëtim Duro nuk do të jetë më trajner i Dritës së Gjilanit, në Kosovë. Dalja jashtë luftës për titullin kampion dhe eliminimi i djeshëm nga Kupa e Kosovës, që në çerekfinale (nga Vëllaznimi), i ka detyruar palët të ndahen me njëra-tjetrën. 

“Klubi ynë, FC DRITA, ju njofton se ka dhënë dorëheqjen kryetrajneri Duro!
 Pas një takimi, që kishim menjëherë pas ndeshjes së djeshme, me një marrëveshje dypalëshë është vendosur që të ndërpritet bashkëpunimi!

Pas eleminimit nga Kupa e Kosovës dhe dalja nga objektivi i vetëm i klubit për këtë sezon, Duro ka ofruar dorheqjen, gjë që është pranuar nga klubi bardhekaltër! FC DRITA e falënderon profesor Duron për punën profesionale që ka bërë me klubin dhe i dëshiron shumë suksese”, – shkruan klubi. 

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35

more recommended stories

WhatsApp Denonco tek Pamfleti