Sulmi në Berlin, në vendngjarje gjendet flamuri i shtetit Islamik

Sulmi në Berlin, në vendngjarje gjendet flamuri i shtetit Islamik

Sipas policisë gjermane Policia të martën është gjetur një flamur i grupit militant të Shteti Islamik afër zonës ku dyshohet se është kryer një sulm në Berlin.

Autoritetet kanë thënë se hetuesit janë duke bërë kërkime për të kuptuar nëse kryesit e sulmit kanë pasur motive politike.

Ende nuk është bërë e ditur nëse flamuri dhe teksti në gjuhën arabe, u perkasin personave të njëjtë që kanë dëmtuar disa kabllo ajrore pranë një linje hekurudhore.

“Prej kur kanë nisur hetimet, janë siguruar disa të dhëna”, ka thënë njëri polic, duke shtuar se autoritetet kanë gjetur të dielën disa kabllo të dëmtura në një rrugë herkurudhore.

Policia gjermane ka thënë se operatori i udhëtimit me trena, Deutsche Bahn ka informuar policinë federale për këtë incident dhe shërbimet lokale të trenave janë ndalur përkohësisht.

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti