Talenti shqiptar drejt Dinamos së Zagrebit, Panucci po fle gjumë?

Lajm 'bombë' nga Italia: Panucci gati të lërë Shqipërinë, ja me kë pritet të firmosë

Nga të rinjtë e Juventusit te “rivali” Torino dhe eksperienca sllovene, për të përfunduar në Kroaci, te skuadra më prestigjioze, Dinamo Zagreb. Eshtë ky “udhëtimi” i sulmuesit shqiptar të krahut, Francesco Tahiraj, që ditën e sotme ka kryer edhe vizitat mjekësore me gjigantët kroatë, duke firmosur për tre vitet e ardhshme një kontratë të rëndësishme.

Dy sezonet e fundit Tahiraj ka luajtur në kampionatin slloven, te Zavrc dhe Aluminj, ndërsa tashmë është gati për hapin gjigant. Plot nëntë gola të realizuar në Slloveni, në 18 ndeshje të zhvilluara. Tahiraj nuk është marrë kurrë në konsideratë nga Panuçi, ndërsa ka qenë pjesë e moshave U-19, por vetëm 4 vite më parë.

 

 

 Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35

more recommended stories

WhatsApp Denonco tek Pamfleti