Tragjike, humbin jetën 104 persona, helmohen nga alkooli i falsifikuar

Tragjike, humbin jetën 104 persona, helmohen nga alkooli i falsifikuar

Humbin jetën masivisht 104 persona në Indi si pasojë e helmimit nga alkooli i falsifikuar.  Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Udar Pradesh dhe Uttarakh, në Indinë veriore.

Më shumë se 50 vetë vdiqën në periferi të Saharanpur në Utah Pradesh dhe 18 të tjerë vdiqën në Kolegjin Mjekësor Meerut, sipas agjencisë së lajmeve IANS.

Në Haridëar dhe Utahahad janë raportuar 32 vdekje.

Sipas zyrtarëve indianë, të paktën 200 njerëz janë arrestuar deri më tani për helmimet masive nga falsifikimi  i alkoolit.

Ndërkohë më shumë se 10,000 litra  pije të dyshuara janë konfiskuar.

Qeveria e Utah Pradesh ka urdhëruar një hetim të gjerë në këtë rast.

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti