U bë shkak i vrasjes nga i ati, publikohet fotoja e Anxhelinës me afganin

U bë shkak i vrasjes nga i ati, publikohet fotoja e Anxhelinës me afganin

Anxhelina Petros, 28-vjeçarja shqiptare që u vra nga i ati në Greqi është bërë temë diskutimi këto ditë në Shqipëri si një ngjarje tragjike.

I ati, Aleko Petro, nuk pranonte lidhjen e vazjës së tij dhe për këtë arsye e vrau duke e qëlluar me hekur në kokë dhe më pas duke e varrosur.

Ka qenë i dashuri i saj nga Afganistani që ka bërë denoncimin pasi nuk po arrinte që të kontaktonte me 28-vjeçaren, e cila nuk ishte paraqitur në punë.

Në fillim 52-vjeçari bënte sikur nuk dinte gjë por pas marrjes në pyetje nga grupi hetimor ka dhënë përgjigje kontradiktore duke bërë që të merret i pandehur si i dyshuari kryesor dhe pas disa orësh pranuar gjithcka ‘po, unë e vrava vajzën’ duke treguar edhe vendin ku e varrosi.Loading...
Loading...
Loading...

ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti