Vajza e abuzuar, përlotet polici në protestë, shikoni veprimin e qytetarëve (Foto)

Vajza e abuzuar, përlotet polici në protestë, shikoni veprimin e qytetarëve (Foto)

Është mbajtur protesta në Drenas të Kosovës, si shenjë revolte ndaj rastit të përdhunimit të një të miture, ku dyshohet të jenë përfshirë një mësimdhënës dhe një zyrtar i policisë. Gjatë kësaj proteste, një polic është parë teksa i rridhnin lotët, më pas protestuesit në shenjë përkrahjeje kanë filluar ta përqafonine  me këtë rast ata brohorisnin se ‘Policia është e jona’.

Ndërsa më parë protestuesit kërkuan që si shenjë revolte ndaj policit të dyshuar, policët të hedhin një hap mbrapa, gjoja si formë kundërshtimi ndaj këtij akti. Por protestuesit dhe organizatorët e arsyetuan këtë  mosreagim të policisë, ani pse bashkëndjejnë me ta.

 

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35

more recommended stories

WhatsApp Denonco tek Pamfleti