Vasili i trembur nga arrestimi i vërsulet keq Ramës: Ai e urren dijen ashtu si një njeri i pisët sapunin

Vasili i trembur nga arrestimi i vërsulet keq Ramës: Ai e urren dijen ashtu si një njeri i pisët sapunin

Petrit Vasili thyen heshtjen. Pasi është vetë nën hetim nga gjykata për tenderast e dhënë në mënyrë të padrejtë, Vasili ka sulmuar ashpër sjelljet e kreut të qeverisë pas akuzave të ditëve të fundit të tij ndaj pedagogëve e studentëve.

“Ai e urren dijen ashtu si një njeri i pisët sapunin. Ndaj sulmon egërsisht universitetin dhe pedagogët në veçanti sepse kompleksi i inferioritetit, që i vjen prej padijes e ka vënë për fundi dhe po ja merr shpirtin”, – shkruan Vasili.

Sipas tij, “speciet më të egra, që kanë sulmuar universitetin dhe shkencën në shekuj kanë qenë obskurantistët dhe injorantët.Të dy këto kategori i ben bashkë vetëm SHKOLLEPAKESIA”.

Postimi i plotë:

Shkollëpaku urren dijen ashtu si pisanjosi sapunin !!

Speciet më të egra, që kanë sulmuar universitetin dhe shkencën në shekuj kanë qenë obskurantistët dhe injorantët.Të dy këto kategori i ben bashkë vetëm SHKOLLEPAKESIA.

Europa u nda shekuj me parë me dhimbje të mëdha nga sulmi i shkollëpakësisë, që e zhyti atë për vite të tëra në prapambetje dhe zymtësi.

Shqiptarëve u ka zënë rrugën sot një SHKOLLEPAK, që është ngulur si damkë turpi në karrigen e Kryeministrit.

Edhe SHKOLLEPAK edhe MEDIOKER gjer në dhimbje, ky sharlatan i rishfaqur nga mesjeta dhe i përzjerë me revolucionin kulturor proletar famëkeq kinez, lufton egërsisht me dijen, me universitetin, me shkencën, me akademinë e Shkencave e gjithshka që lidhet me dijen.

Dija është armiku më i madh i shkollëpakut.

Ai e urren dijen ashtu si një njeri i pisët sapunin.

Ndaj sulmon egërsisht universitetin dhe pedagogët në veçanti sepse kompleksi i inferioritetit, që i vjen prej padijes e ka vënë për fundi dhe po ja merr shpirtin.

Zhuli i meskinitetit dhe dashuria për britmat provinciale, që i shprehin dashuri një idioti kryeminisër të paditur, janë ideali i vetëm i këtij profani.

Ky i përzgjedh me kujdes injorantët,që e degjojnë, me qellim qe gjysem truri i tij te duket para tyre i madh në dimensione sa truri i derrit ndonëse mendimet i ka të varfëra sa një derr.

Shqiperia e 2019 nuk është stalla e derrave Shkollëpakëet, por e njerezve të zgjuar, punëtorë dhe mendjehapur, që refuzojnë rreptë dhe fort që të jetojnë nën brekushet erë qelbur të Shkollëpakësisë.

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti