Zjarr i madh në Orikum, flakët rrezikojnë banesat (Video)

Zjarr i madh në Orikum, flakët rrezikojnë banesat (Video)

Një sipërfaqe e konsiderueshme me shkurre e kallamishte është përfshirë nga fjalët në Orikum të Vlorës, ndërsa zjarri që vijon të përhapet me shpejtësi rrezikon edhe disa banesa dhe lokale aty pranë.

Shkaqet e zjarrit mbeten ende të paqarta, ndërkohë që vijojnë të përhapen me shpejtësi të favorizuara edhe nga era që ka përfshirë bregdetin.

Mësohet se era e fortë që fryn ka ndikuar në përhapjen e flakëve. Pas nderhyrjes se zjarrfikesve vatra e zjarrit eshte mundur te vihet ne kontroll.

 

 

usa
Loading...
Loading...


ligji 35 ligji 35
WhatsApp Denonco tek Pamfleti